• Promocja!
 • -190,00 zł
search

Oczyszczacz powietrza Blaupunkt UVK-Uvirus Killer (do 120 m³), sterowanie przez Wi-Fi. lampa UV

1 189,00 zł

999,00 zł

Rabat 190,00 zł

Oczyszczacz powietrza Blaupunkt  UVK-Uvirus Killer z linii MEDICO jest idealnym oczyszczaczem medycznym do średniej wielkości pomieszczeń. Standard tego urządzenia charakteryzuje się wysoką wydajnością i niskim poziomem emitowanego hałasu. 6 etapów oczyszczania powietrza w tym 4 filtry: wstępny, HEPA, węgla aktywowanego, fotokatalityczny oraz lampa UV-C i funkcja jonizacji wytwarzająca aż 8 milionów jonów/cm3. Sterowanie aplikacją przez Wi-Fi.

Czas realizacji zamówienia: 2 - 3 dni robocze.

Ilość
Dostępny

help_outlineZapytaj o produkt
Oczyszczacz powietrza Blaupunkt UVK-Uvirus Killer (do 120 m³), sterowanie przez Wi-Fi. lampa UV

Oczyszczacz powietrza Blaupunkt UVK-Uvirus Killer (do 120 m³), sterowanie przez Wi-Fi. lampa UV

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dostawa za darmo
Wyświetl koszt wysyłki

Oczyszczacz powietrza Blaupunkt  UVK-Uvirus Killer z linii MEDICO jest idealnym oczyszczaczem medycznym do średniej wielkości pomieszczeń. Standard tego urządzenia charakteryzuje się wysoką wydajnością i niskim poziomem emitowanego hałasu. 6 etapów oczyszczania powietrza w tym 4 filtry: wstępny, HEPA, węgla aktywowanego, fotokatalityczny oraz lampa UV-C i funkcja jonizacji wytwarzająca aż 8 milionów jonów/cm3. Jony ujemne działają bakteriobójczo i neutralizują wirusy, likwidując 99,99% ich populacji. Funkcja Wi-Fi pozwala łączyć się z oczyszczaczem z każdego miejsca z dostępem do sieci. Aplikacja mobilna jest dostępna na systemy iOS i Android. Produkty z niebieską kropką towarzyszą nam od ponad 90 lat, a logo firmy BLAUPUNKT to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 1189,00 zł

WIRUSY

Wirusy są wewnątrzkomórkowymi pasożytami bezwzględnymi. Do namnażania wykorzystują maszynerię komórki będącej żywicielem. W następstwie zakażenia wirusowego może dojść do zniszczenia komórki gospodarza. Najważniejszymi drogami zakażenia dla wirusów są błony śluzowe układu oddechowego i pokarmowego oraz uszkodzona skóra. Wirusy wywołują zakażenia: dróg oddechowych, szeregu narządów wewnętrznych, infekują ośrodkowy układ nerwowy, mogą wywoływać nowotwory. Infekcje wirusowe, osłabiając odporność organizmu żywiciela, mogą prowadzić do groźnych zakażeń bakteryjnych. Objawy infekcji wirusowej są często mylone z przeziębieniem: podwyższona temperatura, złe samopoczucie, dreszcze, bóle mięśniowe. Zakażenie możne też być bezobjawowe, mimo obecności wirusa w organizmie.

SMOG

PM2,5 to najbardziej szkodliwe zanieczyszczenia atmosferyczne, których średnica nie jest większa niż 2,5 mikrometra. Uznawane są za najgroźniejsze dla zdrowia, ponieważ, ze względu na swoją wielkość, mogą przedostać się bezpośrednio do krwiobiegu człowieka. Szkodliwe aerozole, obecne w powietrzu, pochodzą nie tylko ze smogu. Część tych związków wykorzystuje się w przemyśle. Jeden z najpowszechniejszych, formaldehyd, jest składnikiem stosowanym przy produkcji mebli, paneli podłogowych, tekstyliów, kosmetyków itd. Pył PM2,5 odpowiedzialny jest za osłabienie czynności płuc, astmę, nowotwory układu oddechowego, zapalenie naczyń krwionośnych i choroby pochodne. Występuje udokumentowany wzrost zachorowań na raka płuc u osób przebywających w środowisku o przekroczonej normie zapylenia. WHO ustaliło średnią roczną normę na 10 µg/m3, która w Polsce jest regularnie i wielokrotnie przekraczana. W opublikowanym przez Greenpeace i AirVisual raporcie dotyczącym najbardziej zanieczyszczonych miast Europy pyłem zawieszonym PM2,5 za rok 2018, w pierwszej pięćdziesiątce znalazło się kilkanaście polskich miast.

BAKTERIE

Bakterie występują we wszystkich biotopach. Można je spotkać w glebie, w wodzie i w innych organizmach żywych. W jednym mililitrze wody słodkiej można znaleźć około 1 miliona bakterii. Szkodliwe bakterie wnikają do organizmu wywołując stany zapalne, gorączki, wymioty czy biegunki. Gronkowiec biały (łac. Staphylococcus Albus) Istnieją kliniczne dowody zachorowań, wywołanych tą bakterią, z gorączką, która ustępuje, zwykle po 1-2 tygodniach. Bakterię gronkowca białego uznano za czynnik sprawczy w 53 (4,4%) na 1200 przypadków zakażeń ran. Namnożone mogą wywoływać kliniczną posocznicę.

Gronkowiec złocisty (łac. Staphylococcus Aureus)

Bakteria występująca w jamie nosowo-gardłowej oraz na powierzchni skóry. Przyczyną zatruć gronkowcem mogą być produkty spożywcze. Toksyny gronkowca mogą prowadzić do wymiotów, biegunki, spadku ciśnienia krwi, a nawet śmierci.

Pałeczka okrężnicy – E. coli (łac. Escherichia coli)

Kolonizuje, skórę i błony śluzowe jamy ustnej, układ oddechowy oraz jelita. Jest najczęstszą przyczyną zakażeń dróg moczowych, drugą, w częstotliwości, zapaleń opon mózgowych u noworodków. Powoduje ropnie narządowe, ciężkie schorzenie zapalenia otrzewnej, czego powikłaniem może być sepsa.

Pałeczka zapalenia płuc (łac. Klebsiella pneumoniae)

Jest to bakteria o dużej zjadliwości. Występuje bardzo często w drogach oddechowych i przewodzie pokarmowym. Oprócz zapalenia płuc, jest przyczyną zakażenia przewodu pokarmowego, kości, stawów lub układu moczowego. Jest przyczyną zapalenia opon mózgowych u noworodków.

PRZECIWDZIAŁANIE

Zaawansowany oczyszczacz powietrza Blaupunkt, z nowej specjalistycznej linii MEDICO, zapewni najlepszą jakość powietrza w naszym otoczeniu. Dzięki wbudowanej lampie UV-C, zestawowi filtrów, i funkcji fotokatalizy, UVirus Killer jest w stanie wyeliminować do 99,99% nagromadzonych w powietrzu zanieczyszczeń mechanicznych, bakteryjnych i wirusów. Zastosowano w nim cztery rodzaje filtrów mających w różnoraki sposób podnościć jakość, wdychanego przez nas, powietrza.

Oczyszczacz powietrza UVirus Killer przeprowadza 6-fazowy proces uzdatniania powietrza, od eliminacji większych zanieczyszczeń (kurz, włosy, sierść, roztocza) po eliminację nieprzyjemnych zapachów i nasycenie powietrza ujemnymi jonami. Niezbędny dla osób z przewlekłymi schorzeniami układu oddechowego (np. astma, alergia) oraz dla osób z podrażnioną śluzówką po przebytych okresowych infekcjach.

6 FAZ UZDATNIANIA POWIETRZA

Faza pierwsza: Filtr wstępny

Mikronowy filtr siatkowy efektywnie blokuje włókniste cząstki o średnicy 2,5 mm ze skutecznością powyżej 99,99%. Filtr można czyścić kilkadziesiąt tysięcy razy. Ten filtr wychwytuje większe cząstki takie jak sierść zwierząt domowych, łupież i kurz, zapewniając lepszą wydajność następującym po nim filtrom.

Faza druga: Efektywny filtr H13 HEPA

Filtr powietrza, medycznej klasy HEPA H13, pochłania szkodliwe cząsteczki, nie mniejsze niż 0,3 mikrona. Filtr wychwytuje, z powietrza, 99,97% drobnych cząstek stałych, takich jak pyłki, zanieczyszczenia i alergeny, a także zmniejsza obecność bakterii, wirusów, pyłków kwiatowych i smogu w powietrzu.

HEPA H13

Antywirusowy szkielet PET z jonami miedzi i srebra Cu2 Ag+ , współdziałający z filtrem, medycznej klasy, HEPA H13, uzyskuje najlepszy efekt izolacji bakteryjnej i sterylizacji antywirusowej. Przeprowadzony test potwierdził, że antywirusowy szkielet PET ma znaczący wpływ na usuwanie wirusów, takich jak SARS, H7N9 (ptasia grypa, koronawirus) i H1N1 (wirus grypy oddechowej).

Faza trzecia: Filtr z węglem aktywowanym

Zmodyfikowany węgiel aktywny może odfiltrowywać formaldehyd / VOCS i inne zanieczyszczenia gazowe, aby utrzymać powietrze świeżym.

Faza czwarta: Filtr fotokatalityczny

W tym filtrze zastosowano fotokatalityczne właściwości nanocząstek tlenku tytanu (TIO2). Silna katalityczna degradacja następuje w oświetleniu UV. Ten filtr efektywnie eliminuje formaldehyd, toluen, ksylen, amoniak, lotne związki organiczne (TVOC) i inne zanieczyszczenia.

Faza piąta: Lampa UV-C

Promieniowanie UV-C, o długości fali: 100–280 nm, efektywnie eliminuje występujące na powierzchniach bakterie i wirusy. Powstrzymuje ich rozwój.

Faza szósta: Jonizator

Ujemne stężenie jonów: 8000000 sztuk /cm3

Wytworzenie ozonu: < 0,03 PPM

Oczyszczacz powietrza generuje ciągły strumień milionów ujemnych jonów krążących w powietrzu. Jony ładują bardzo drobne cząstki (np.: kurz, sierść, bakterie, a także zarodniki pleśni i grzybów), powodując ich zbrylanie się, co czyni je większymi i łatwiejszymi do wychwycenia przez filtr powietrza lub zostają wessane w trakcie odkurzania. Ozonowanie: Wzbogacony o dodatkową cząsteczkę tlen O2 przekształca sie w ozon O3, który eliminuje patologiczne mikrocząsteczki powodujące nieprzyjemny zapach.

DANE TECHNICZNE:

 • Ilość etapów oczyszczania: 6
 • Filtr wstępny: TAK (>10PM)
 • Filtr HEPA H13: TAK
 • Filtr węgla aktywnego: TAK
 • Fotokatalizator: TAK
 • Lampa UV-C: TAK (dł. fali: 100-280 nm)
 • Jonizator: TAK
 • Skuteczność oczyszczania: 99,9%
 • CADR: 310 m3/h
 • Przepływ powietrza: 370 m3/h
 • Poziom głośności: 16/22/28/36 dB(A)
 • Moc znamionowa: 35W
 • Zasilanie: 220~240/50/1 (V/Hz/Ph)
 • Obszar zastosowania: do 48 m3
BAP-IT-H3148-U31W

Opis

Wysokość (cm):
63,5
Szerokość (cm):
41,0
Grubość (cm):
21,0
Zużycie prądu (W/h):
35
Przepływ powietrza (m3 / h):
≤ 370
Generowanie jonów:
Tak
Filtr węglowy:
Tak
Zdalne sterowanie:
Aplikacja Wi-Fi
Poziom głośności (dB):
16 / 22 / 28 / 36
Oczyszczanie z PM2,5 - pył zawieszony (%):
99,99
Oczyszczanie z bakterii i wirusów (%):
99,99
Oczyszczanie z formaldehydów (%):
99,95
Lampa UV:
Tak
Zasilanie (rodzaj / V / Hz):
230 / 50
Kolor:
Biały
Waga netto (kg):
7,2
Gwarancja B2B / B2C (lat):
2 / 2