• Promocja!
  • -15,00 zł
search

Czujnik dymu FireAngel FA6120-INT, wbudowana bateria, żywotność 10 lat

103,00 zł

88,00 zł

Rabat 15,00 zł

Czujnik dymu FireAngel FA6120-INT to najwyższej klasy urządzenie, którego celem jest ochrona przed niebezpieczeństwem pożaru. Dzięki unikalnej konstrukcji detektor zapewnia szybką reakcję w momencie wykrycia niewielkiej ilości dymu.

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 103,00 zł

Czas realizacji zamówienia: 24 godziny (w dni robocze).

Ilość
W magazynie

help_outlineZapytaj o produkt
Czujnik dymu FireAngel FA6120-INT, wbudowana bateria, żywotność 10 lat

Czujnik dymu FireAngel FA6120-INT, wbudowana bateria, żywotność 10 lat

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dostawa już od 6,00 zł
Wyświetl koszt wysyłki

Czujnik dymu FireAngel FA6120-INT to najwyższej klasy urządzenie, którego celem jest ochrona przed niebezpieczeństwem pożaru. Dzięki unikalnej konstrukcji detektor zapewnia szybką reakcję w momencie wykrycia niewielkiej ilości dymu.

Pożar niszczy wszystko

Pożar jest jednym z największych zagrożeń w typowym gospodarstwie domowym. Powodów jego pojawienia się może być wiele, w tym np. zwarcie instalacji, niedopałek papierosa, pozostawione włączone urządzenia elektryczne lub kuchenki itp. Niezależnie od przyczyn pożar zawsze niesie za sobą poważne konsekwencje: od strat materialnych po utratę zdrowia, a czasem nawet życia domowników. Szczególne niebezpieczeństwo istnieje podczas snu, kiedy nie jesteśmy w stanie zaobserwować pojawiającego się dymu/ognia. Dzięki zastosowaniu wysokiej czułości sensora optycznego, urządzenie szybko zareaguje na pojawiający się dym. Wyłącznie wysokiej klasy czujnik zapewni pełną ochronę przed ryzykiem wybuchu pożaru, dając użytkownikom szansę na podjęcie działań i ewentualną ewakuację.

FireAngel – lider technologii wykrywania zagrożeń

Koncern FireAngel specjalizuje się w produkcji autonomicznych detektorów chroniących przed głównymi zagrożeniami w domu, jakimi są tlenek węgla i pożar. Jako lider rynku produkcji czujników firma FireAngel, posiada zakłady produkcyjne na całym świecie, a siedziba firmy mieści się w angielskim Coventry. Od 2018 r. firma posiada jedną z najnowocześniejszych fabryk produkcyjnych znajdującą się w Tczewie, w Polsce.

Działanie Czujnika FA6120-INT

FireAngel FA6120-INT zapewnia bezpieczeństwo i daje dużą ochronę przed ryzykiem pożaru. W momencie wykrycia zagrożenia czujnik powiadomi użytkownika wyraźną sygnalizacją optyczną oraz głośnym alarmem dźwiękowym o natężeniu 85 dB. Zaawansowany sensor optyczny pozwala na szybkie wykrywanie obecności dymu w otoczeniu.

Czujnik dymu FA6120-INT jest zasilany przez baterię litową, która nie wymaga ładowania, ani wymiany przez cały okres użytkowania. Wbudowany system autokontroli na bieżąco sprawdza poprawność działania detektora i w razie konieczności poinformuje o nieprawidłowej pracy. Urządzenie posiada przycisk TEST/RESET – służący do kontroli i obsługi urządzenia. Detektor FireAngel FA6120-INT jest łatwy w montażu oraz bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy przymocować go do sufitu w takich pomieszczeniach jak korytarz, salon, jadalnia czy sypialnia itp. Najwyższą jakość urządzenia potwierdza certyfikat zgodności z normą EN14604:2005 + AC:2008.

Czujnik posiada 10-letnią żywotność i 5-letni okres gwarancji. Automatyczny układ poinformuje o końcu okresu trwałości i konieczności wymiany na nowy.

WŁAŚCIWOŚCI:

  • Zaawansowany sensor optyczny
  • Zasilany poprzez zintegrowaną baterię litową
  • Certyfikat na zgodność z normą EN 14604:2005+AC:2008
  • Sygnalizacja słabej baterii oraz końca działania
  • 10 lat żywotności, 5 lat gwarancji
  • Funkcja automatycznego sprawdzania czujnika
  • Funkcja testowania / resetowania czujnika
  • Sleep Easy – wyciszenie alarmu niskiego poziomu baterii na 8 godzin
  • Redukuje uciążliwe alarmy powstające, np. podczas gotowania
FA6120-INT

Opis

Temperatura pracy (°C):
od 0 do +40
Poziom głośności (dB):
85
Rodzaj czujnika:
optyczny
Trwałość sensora (lat):
10
Zasilanie (rodzaj / V / Hz):
zintegrowana bateria litowa
Kolor:
Biały
Stopień ochrony:
IP20
Gwarancja B2B / B2C (lat):
5